Rodzina siedzi na kanapie

Ubezpieczenie na życie – jaką polisę wybrać?

Rodzaje i cena

Kompleksowa ochrona

Kompleksowe ubezpieczenie na życie to takie, które zapewnia szeroką ochronę w wielu sytuacjach. Powinno zabezpieczyć finansowo nie tylko samego ubezpieczonego, ale także jego rodzinę, w przypadku niespodziewanych sytuacji. Jakie ryzyka może obejmować ubezpieczenie na życie i na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla siebie i swoich bliskich.

  1. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu na życie?
  2. Czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia na życie?
  3. Co wpływa na koszt ubezpieczenia na życie?
  4. Od czego chroni ubezpieczenie na życie?
  5. Jakie ubezpieczenie na życie jest najlepsze?

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu na życie

Głównym celem umowy ubezpieczenia na życie jest ochrona finansowa najbliższych osób ubezpieczonego w przypadku jego śmierci. Oznacza to, że towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się do wypłaty odpowiedniego świadczenia beneficjentom po śmierci osoby ubezpieczonej. Dodatkowo, umowa może obejmować ochronę zdrowia, która zapewnia wsparcie finansowe w razie poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu czy utraty zdolności do pracy osoby ubezpieczonej.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie i zdrowie w ERGO 4? Jest kilka powodów, między innymi:

  • zakres ubezpieczenia elastycznie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i wymagań,
  • możliwość pokrycia kosztów leczenia za granicą w renomowanych klinikach w ramach Global Doctors,
  • możliwość ubezpieczenia dziecka już od 3. miesiąca życia,
  • rozwiązanie ubezpieczeniowe zabezpieczające spłatę kredytu,
  • w sytuacjach określonych w OWU, możliwość wielokrotnego wypłacenia świadczenia.

Zawierając umowę na dowolnie wybrane ryzyka w ramach ubezpieczeń na życie, samodzielnie decydujesz, jaka będzie suma ubezpieczenia oraz ostateczny zakres ochrony.

Czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia na życie

Wśród najważniejszych kryteriów decydujących i wyborze ubezpieczenia należy uwzględnić:

  • zakres ochrony ubezpieczeniowej,
  • wysokość składki ubezpieczeniowej,
  • okres, na jaki jest zawierana jest polisa,
  • suma ubezpieczenia, czyli kwota, do której wypłacane są świadczenia za zdarzenia określone w umowie ubezpieczenia.

Warto też sprawdzić, w jaki sposób towarzystwo ubezpieczeniowe realizuje wypłatę należnych świadczeń dla osób objętych ochroną w ramach ubezpieczenia na życie i zdrowie. Istotne są także ryzyka, od których można się ubezpieczyć na etapie zawierania umowy z ubezpieczycielem.

Ojciec pokazuje synowi ofertę ubezpieczenia na życie

Przykładowo: W przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, wskazana przez ubezpieczonego osoba otrzymuje wypłatę świadczenia. Te środki mogą być wykorzystane na dowolnie wybrany przez beneficjenta cel, na przykład pokrycie bieżących wydatków, takich jak rachunki, opłaty mieszkaniowe, czy też długoterminowe zobowiązania, np. kredyty hipoteczne. Dzięki temu ubezpieczenie zapewnia stabilizację finansową w trudnym momencie dla rodziny.

Co wpływa na koszt ubezpieczenia na życie

Cena rocznego pakietu ochrony nigdy nie powinna być jedynym wyznacznikiem, na podstawie którego wybierzesz konkretną ofertę od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Czynniki, które rzutują na wartość składki ubezpieczeniowej to m.in.:

  • wiek osoby ubezpieczonej,
  • aktualny stan zdrowia,
  • wykonywany zawód,
  • okres trwania umowy,
  • suma ubezpieczenia.

Na koszty wpływa też wybrany zakres ochrony, na który się zdecydujesz, a wśród ryzyk, które możesz objąć w swojej umowie, są poza ubezpieczeniem życia m. in.: poważne zachorowania, niezdolność do pracy, uszczerbki na zdrowiu, pokrycie kosztów leczenia w zagranicznych klinikach, a także wsparcie w razie wystąpienia niezdolności do pracy.

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych dokonuje też indywidualnej oceny ryzyka podpisania umowy z konkretnym klientem. Na tej podstawie ubezpieczyciel jest w stanie wyliczyć składkę ubezpieczeniową dla danego zakresu ochrony.

Aby zoptymalizować wydatki związane z wykupieniem ubezpieczenia na życie odpowiedniego do swoich potrzeb, warto skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym. Otrzymasz wtedy rzetelne wsparcie, które będzie pomocne podczas dobierania zakresu ochrony ubezpieczenia na życie i ryzyk, które warto zawrzeć w polisie.

Od czego chroni ubezpieczenie na życie

Kobieta sprawdza jaka jest cena ubezpieczenia życia

W przypadku ubezpieczenia na życie w ERGO 4, przede wszystkim możesz liczyć na wypłatę środków finansowych dla swoich bliskich w przypadku śmierci niezależnie od jej przyczyny.

Wśród innych ryzyk, które warto rozważyć, w zależności od swojej sytuacji życiowej są przede wszystkim:

  1. niezdolność do pracy – zastąpienie utraconego dochodu świadczeniem wypłacanym przez towarzystwo ubezpieczeniowe.
  2. wypłata świadczenia w przypadku poważnego zachorowania ubezpieczonego – nawet do 1 mln zł wsparcia finansowego a także allservice assistance.
  3. do 200 tys. złotych wsparcia na leczenie dziecka już od 3. miesiąca życia w razie wypadku lub choroby.

Masz też możliwość skorzystania z ochrony w razie uszkodzenia ciała lub uszczerbku na zdrowiu powstałych na skutek nieszczęśliwego wypadku. Możesz liczyć na pomoc finansową ubezpieczyciela również wtedy, kiedy dojdzie do konieczności przeprowadzenia operacji chirurgicznej.

Jakie ubezpieczenie na życie jest najlepsze

Cechy dobrej polisy ubezpieczenia na życie i zdrowie to przede wszystkim zakres ochrony dopasowany do potrzeb klienta, rozsądna kwota rocznych składek, a także elastyczność w dostosowywaniu sumy ubezpieczenia do potrzeb klienta zainteresowanego ofertą.

Zero ukrytych kosztów, przejrzyste warunki podpisania umowy oraz jasno określone metody wypłaty należnego świadczenia to najważniejsze parametry wskazujące na dobrą ofertę ubezpieczenia na życie.



Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A.

Szczegółowe informacje znajdziesz w aktualnym OWU ERGO 4 dostępnym pod adresem: https://www.ergohestia.pl/ubezpieczenie-zdrowia-zycia/ergo-4/

opublikowano: 03.01.2024